Chovatelská stanice britských stříbřitě stínovaných koček

Pět důvodů, proč si nepořizovat kočku

Pět důvodů, proč si nepořizovat kočku

Kočka je úžasný společník. Pro spoustu lidí se ale vážně nehodí. Z mnoha důvodů:

Není to pes!

Pokud potřebujete žít s tvorem, který poslechne na povel, pořiďte si psa. Kočka sice rychle pochopí, co nesmí, ale dělá to jen ve chvíli, kdy ji máte pod dozorem. Kočku je možné naučit, že nemá skákat třeba na kuchyňskou linku nebo na jídelní stůl. Buďte si ale jistí, že to je první místo, kde se rozvalí, sotva za vámi zapadnou dveře.

Kočka velmi dobře reaguje na své jméno a ochotně přiběhne na zavolání. Ale ne pokaždé. Jen když sama chce. Nebo pokud máte v ruce výběrovou

tuňákovou konzervu.

Chcete, aby vás mazlíček vítal, když přijdete domů? Pes je nadšený, i když jste se právě vrátili po pětiminutové nepřítomnosti, protože jste šli vynést odpadky.  Kočka maximálně tak otevře jedno oko, aby zjistila, kdo že ji to budí a bude dál chrnět. Existují ale světlé výjimky, i u nás máme jednu kočku, která je vyloženě vítací typ 🙂

Kočka si vůbec dělá jen to, co se chce jí. Pokud chcete zvíře, které vás bude poslouchat, je snad lepší morče.

 

 Pelíšky a hračky jsou lapače prachu

Ať koupíte sebelepší a sebedražší pelíšek určený kočkám, ta potvora si stejně najde úplně jiné místo pro povalování. A spát bude chtít v posteli s vámi. Ano, můžete se pokusit zavřít se před ní na noc v ložnici.

 

Tedy pokud máte nervy a sílu přetrpět pár týdnů se žalostně plačící kočkou škrábající na dveře.

Totéž platí pro hračky. I když máme pro kočky spoustu míčků, myšek, věcí s peříčky, létající motýlky, koulodráhu a hromadu další hraček,  nejoblíbenější hrou je lov kuliček z papíru a gumiček do vlasů, kradení bankovek, vytahování rostlinek z akvária, drásání kožených kabelek, likvidace květin a shazování čehokoliv odkudkoliv. Jo, a nejlepší škrabadlo je gauč!

Nesahat!

V naší chovatelské stanici máme několik chovných koček a jednu jako mazlíka. Ty chovné se nechtějí chovat a ta na mazlíka se odmítá mazlit. Ne že by byly nesnášenlivé. Naopak. Jen dobu, rozsah a průběh hlazení si každá kočka určuje podle svého. Jedna z našich koček ráda spí svému dvounožci opřená o nohy. Druhá hystericky vříská, když ji vezmeme do náruče, v noci ale musí být za každou cenu přitulená u člověčí hlavy. Další by se mohla umazlit, ale jen když sedí vedle nás na gauči – nehrozí posadit si ji na sebe, to okamžitě odchází. Pokud si tedy pořizujete kočku s představou uvrněného klubíčka polehávajícího vám celé dny na klíně, můžete se pořádně zklamat.

   O chlup lepší život

Všechno s kočkou je o chlup lepší než bez kočky. Třeba kafe nebo jídlo. Pokaždé v něm najdete nějaký chlup, pokud jste si nepořídili kočku bez srsti nebo nelínající. Britské kočky línají. Na jaře hodně. My chováme stříbřitě stínované kočky, které mají srst z velké části bílou, a tak se v našich šatnících nevyskytuje tmavé oblečení. Naopak se u nás vyskytuje velké množství odchlupovacích válečků, robotický vysavač je v zápřahu denně a stejně musíme

před příchodem jakékoliv návštěvy nejmíň hodinu luxovat. Klidně i třikrát týdně. Ty příšerné chlupy jsou prostě všude. Pořád. Výhodou je, že návštěvy v černých ponožkách už nikdy nepřijdou.

 Vánoce

Zkuste s kočkou zabalit dárky nebo udržet nazdobený vánoční stromek pohromadě víc než jedno odpoledne!

 

Přes to všechno pokládáme kočky za úžasná inteligentní stvoření! Milujeme je právě pro to, že je každá  jiná, a že nás každá dokáže denně mile překvapit, pobavit nebo šokovat.