Chovatelská stanice britských stříbřitě stínovaných koček

Jak se Bunnie stala zásnubním darem

Jak se Bunnie stala zásnubním darem

Obvykle nechceme, aby se koťátka z našeho chovu stala dárkem. Živý dárek totiž nebývá nejlepší nápad, zvlášť, pokud chce dárce zvíře věnovat někomu, s kým ani nežije pod jednou střechou. Takových nevhodných dárků jsou plné útulky. Na příchod koťátka by se měla připravit celá budoucí rodina a všichni její členové by měli s pořízením živého tvorečka souhlasit. V lepším případě nadšeně souhlasit! V případě Bunnie A Basta! jsme ale udělali výjimku, protože tohle byl úplně jiný příběh, který se plánoval pořádně dlouho.

Bunnie v novém domově

Mladý právník Petr oslovil naší chovatelskou stanici a popsal nám, že by chtěl svoji přítelkyni požádat o ruku a kromě prstýnku jí dát i vysněný dárek – stříbřitě stínované koťátko, po kterém dlouho touží. Přála si ho tak moc, že měla fotku kotěte na tapetě mobilu, neustále sledovala odchovy v chovatelských stanicích a dokonce pro něj už měla vybrané i jméno. Petr nás přesvědčil, že koťátko by se u nich mělo báječně a navíc nás tak trochu i dojal. A tak jsme – ještě před narozením dalšího vrhu, začali potají plánovat.  Petrova přítelkyně samozřejmě věděla i o narození našich koťátek, a smutně doma oznamovala, že jsou všechna zadaná. V tu chvíli neměla ani tušení, že jedno z nich, nádherná okatá kočička Bunnie, poputuje právě k ní. Po měsících plánovaní a tajných telefonátů a zpráv přišel den D – Petr si přijel pro Bunnie a vyprávěl nám, jak složité bylo všechno utajit, aby přítelkyně netušila, že není s kamarády na víkendu, ale je na druhé straně republiky a přebírá si koťátko.

Když pak přítelkyně přijela domů, čekala na ní hned tři veliká překvapení – vysněná kočička, nádherný prsten a žádost o ruku. “Tak prý si nás oba vezme!” hlásil nám druhý den nadšený Petr a my měli obrovskou radost. Protože mužů, kteří jsou ochotní podstoupit tolik vymýšlení, čekání a tajného plánování, jen aby udělali ženě svého života radost, fakt není moc!

A obrovskou radost máme i z toho, jak krásně se naše Bunnie má v novém domově!